شاهکار شورولت 2015 Corvette Z06 Supercar

style

کارخانه ی شورولت با دو خودروی کامارو (خودروی قدرتی یا عضلانی) و کوروت (خودروی سوپر اسپورت یا ریسینگ) محبوبیت زیادی را چه در دنیای بازی های رایانه ای و چه در واقعیت بدست آورده است. در ادامه به معرفی و بررسی مدل Z06 2015 این خودرو می پردازیم.

این خودرو سوپر اسپورت به صورت استوک از یک موتور سوپر شارژ شده ی ۶٫۲ لیتری وی۸ که ۶۵۰ اسب بخار انرژی تولید می کند و یک جعبه دنده ی اتوماتیک هشت دنده۱ بهره می برد و شروع قیمت آن از ۷۸۰۰۰ دلار می باشد.

کارخانه ی شورلوت نیز همانند سایر کارخانه های بزرگ دیگر امکان شخصی سازی این خودرو را در سایت خود برای خریداران فراهم ساخته است و از انجایی که این خودرو در عراق، آذربایجان، امارات متحده عربی و عربستان صعودی نمایندگی دارد براحتی می توانید از این خودرو در مناطق آزاد صعنتی نظیر اروند و باکو با مالیت بسیار پایین تراز پلاک دائم استفاده کنید.

تصویر زیر نشان دهنده ی تفاوت های ظاهری دو مدل Cr.7 و Z06 است. لازم به ذکر است که کیفیت هر دو مدل یکسان است ولی از نظر قدرت و عملکرد یکسان نیستند و هر کدام برای کار خاص ساخته شده اند.

مدل ریسینگ C7.R تلفیقی از تکنولوژی و تجربه در زمینه ی خودروهای ریسینگ است، در زیر کلیپی از نحوه ی طراحی و ساخت این مدل را مشاهده می کنید.

بدون شک طراحی پشت کروت zr1 از زیبایی و شکوه این ماشین کم کرده و تا حدی آزار دهنده نیز بوده ولی این مشکل در طراحی های بعدی برطرف شده و چراغ های دایره ای شکل جای خود را به چراغ های مربعی شکل کامارو داده اند. (این تصاویر با رزولیشن بالا در گالری انتهای پست موجود هستند.)

۲۰۱۲ Chevrolet Corvette Zr1

۲۰۱۵ Chevrolet Corvette Stingray

۲۰۱۵ Chevrolet Corvette Z06

۲۰۱۵ Chevrolet Corvette C7.R

مدل z06 دارای پنج حالت آب هوای نامساعد، اقتصادی یا کم مصرف، گشت و گذار، جاده و ریس یا ترک است که با توجه به هرحالت عملکرد بخش های مختلف خودرو تغییر کرده و خودرو را برای شرایط آن حالت مساعد میسازد. علاوه بر این نمایشگر شیشه جلو (head-up display یا hud) به شما این امکان را میدهد تا بدون نگاه کردن به پایین از سرعت و شرایط خودرو مطلع شوید. در سرعت های بالا این نمایشگر بسیار کارآمد و حیاتی است.

این مدل کوروت از دیسک ترمز های فیبرکربن-سرامیکی ۱۵٫۵ اینجی برای چرخ های جلو و ۱۵٫۳ اینچی برای چرخ های عقب استفاده میکند. دارای نمایشگر لمسی مرکزی یا mylink پشتیبانی از ۴G LTE و رابط کاربری جهت کنترل بخش هایی از خودرو از طریق موبایل های هوشمند می باشد.

۱- امکان انتخاب بین جعبه دنده ی اتوماتیک هشت دنده و جعبه دنده ی هفت دنده دستی برای خریداران فراهم شده است.

↖ منبع