کنسول آپگرید شده ی Xbox One در راه است.

style

photo_2016-05-27_10-54-53

کنسول آپگرید شده ی Xbox One با پسوند Scorpio در سال ۲۰۱۷ منتشر خواهد شد.

متن مقاله توسط Polygon ، ترجمه توسط ابوالفضل خزائی، تاریخ انتشار ۷ خرداد ۱۳۹۵

با توجه به خبر های رسیده از طرف Kotaku و منابع پلیگن، مایکروسافت دو کنسول جدید در راه دارد. این منابع ذکر کرده اند کنسول جدید با پسوند Scorpio چهار برابر از کنسول فعلی این شرکت یعنی Xbox One قدرتمند تر و سریع تر خواهد بود. این کنسول در E3 امسال معرفی و از کنسول جدید شرکت سونی یعنی Neo زودتر ارائه خواهد شد. همچنین کنسول دیگری تحت عنوان اسلیم با مشخصات فعلی کنسول Xbox One با کنترلر جدید ارائه خواهد شد.

این کنسول در E3 امسال یا کمی قبل تر معرفی خواهد شد، با توجه به سخنان Tom Warren از سایت خبری The Verge reports این کنسول ۴۰ درصد از کنسول فعلی کوچک تر و به احتمال قوی از ۴K ساپورت خواهد کرد. این مسئله با استفاده از Upscale و کشیدن تصویر از رزولیشن های مختلف نظیر ۴K پشتیبانی مسیر خواهد شد. این منابع همچنین اعلام کردند این کنسول کوچک ترین نسخه از کنسول های Xbox در طول تاریخ است.

کنسول Slim در تاریخ آگوست (شهریور) منتشر خواهد شد و در مورد قیمت آن هنوز تصمیم گیری نشده است.

ولی کنسول دیگر یعنی Scorpio به احتمال زیاد در اواخر سال ۲۰۱۷ منتشر خواهد شد ولی امکان معرفی آن در مراسم E3 وجود دارد هرچند که برنامه کاری مشخصی برای این کنسول نیز همانند کنسول جدید سونی یعنی Neo مهیا نشده است.

قدرت برای مایکروسافت مسئله ی اصلی در کنسول Scorpio است چرا که کنسول PS4 با قدرت بیشتری که نسبت به کنسول Xbox One فعلی دارد توانسته نظر و احترام بسیاری را جلب کند. وقتی بازی ها روی پلتفرمی با رزولیشین یا گرافیک بهتری اجرا میشوند، مخاطبین بیشتری را جذب خواهد کرد و مایکروسافت از هر دو مورد بالا بر روی کنسول Xbox One رنج می برد و می خواهد به آن خاتمه دهد.

کنسول Xbox One فعلی دارای  1.32 ترافلاپس و کنسول PS4 فعلی دارای ۱٫۸۴ ترافلاپس قدرت پردازش گرافیکی هستند و با توجه به این ارقام قدرت پردازشی PS4 بهتر از Xbox One است. با توجه به منابع ذکر شده معتبر کنسول جدید PS4 یعنی Neo دارای ۲٫۲۵ ترافلاپس قدرت پردازش گرافیکی بیشتر از PS4 فعلی یعنی در نهایت ۴٫۱۴ ترافلاپس قدرت پردازش گرافیکی است. میزان قدرت پرازش گرافیکی کنسول Scorpio در حال حاظر ۶ ترافلاپس در نظر گرفته شده است.

همچنین از کنسول جدید انتظار میرود که به تنهایی از Oculus Rift  پشتبیانی کند و از بازی های فعلی نیز پشتیبانی کند و در ادامه کنسول های فعلی از بازی های جدید این کنسول نیز پشتیبانی کنند.

مایکروسافت علاقه ای به انتشار این خبر تا مراسم E3 2017 نداشته است ولی با توجه به پاپیش گذاشتن سونی و معرفی کنسول Neo وادار به این کار شده است.

کنسول جدید و اسلیم چه شکلی خواهند بود؟ نظر شما چیست؟

برای عضویت در گروه تلگرام اینجا کلیک کنید.