کرنال elf loading به elfloader اضافه شد.

style

photo_2016-05-27_10-32-06

کرنال elf loading به elfloader اضافه شد.

متن مقاله توسط wololo ، ترجمه توسط ابوالفضل خزائی، تاریخ انتشار ۲۸ ادریبهشت ۱۳۹۵

توسعه دهنده Hitodama دیروز برنامه اصلی کنسول PS4 را آپدیت کرد و این آپدیت دسترسی کرنال elf loading را به ابزار elf loader مسیر میسازد.

از نظر تکنیکی، یک پروسه ی باینری داخل کرنال دسترسی بیشتری نسبت به یک پروسه ی معمولی دارد. در بعضی موارد این دسترسی به معنی میزان حافظه ی بیشتر است و در برخی موارد پروسه های بیشتر و در برخی موارد سرعت بالاتر. به صورت عمده پروسه  ی باینری قادر به انجام عملی است که پروسه ی معمولی توانایی انجام ان عمل را ندارد.

پکیج SDK اصلی کنسول PS4 به همراه این نرم افزار ها فقط روی کنسول های ۱٫۷۶ قابل اجرا خواهد بود، هر چند که خود برنامه به خودی خود امکان کار کردن روی سایر ورژن های اروجینال را هم دارد ولی اجرای کد های کاربر یا هکر نیازمند یک سری دسترسی ویژه است که از طریق اکسپویلت ها به وجود می آیند. این دسترسی ها تا به امروز روی کنسول های ۱٫۷۶ وجود دارد.

بعضی از کاربران از PS4 های ۱٫۷۶ خود برای اجرای لینوکس استفاده میکنند در حالی که هکر ها و توسعه دهنده ها به دنبال پیدا کردن راهی برای اجرای این نرم افزار های اصلی از طریق اکسپویلت ها هستند. این برنامه برای هر دو گروه بالا نقش مهم و اساسی دارد.

برای عضویت در گروه تلگرام اینجا کلیک کنید.