تولید Xbox 360 بعد از 10 سال متوقف شد.

style

Xbox-360-Dead-Shot-03

تولید Xbox 360 بعد از ۱۰ سال متوقف شد.

متن مقاله توسط Stephany Nunneley ، ترجمه توسط ابوالفضل خزائی، تاریخ انتشار ۳ ادریبهشت ۱۳۹۵

بعد از ۱۰ سال تولید Xbox 360 و عرضه ی آن در بازار زمان آن رسیده است که تولید این محصول متوقف شود، ولی مایکروسافت قول داده همچنان از این محصول پشتیبانی کند.

حال از زبان  مدیریت بازرگانی مایکروسافت در مورد این موضوع بشنوید :

کنسول Xbox 360 به بهبود یک نسل گیمینگ درمایکروسافت کمک شایانی کرده است. به شخصه به تمامی تلاش ها و زحماتی که برای توسعه ی سخت افزاری، سرویس ها و بازی های Xbox 360 طی ده سال گذشته کشیده شده است، افتخار می کنم. همچنین از تمامی طرفداران بابت حمایت ها و ابراز علاقه ی آن ها سپاسگذار هستم.

به لطف Xbox 360 ما شبکه Xbox Live رو از نسخه اولیه ی Xbox غیر تعاملی به شبکه ی پررونق گیمینگ امروزی رساندیم و این کنسول به مکانی محبوب برای بازی و سرگرمی تبدیل گشت به صورتی که طبق آمار گیمرها بیش از ۷۸ میلیارد ساعت بازی، ۴۸۶ میلیارد امتیاز داخل بازی، ۲۷ میلیارد اچیومنت و ۲۵ میلیارد ساعت وقت صرف استفاده از برنامه های این شبکه کرده اند.

کنسول Xbox 360 احترام و ارزش ویژه ای بین جامعه مایکروسافت دارد و با این که تا کنون پیشرفت چشم گیری را از خود بجای گذاشته بعد از تولید ده ساله ی آن، وقت آن رسیده که تولید این محصول را متوقف کنیم. با این حال موجودی فعلی انبار های این محصول برای افرادی که همچنان تمایل به خرید آن را دارند، قابل دسترس است. (همانند PS2 تا مدت ها بعد شاهد فروش این محصول در بازار های ایران خواهیم بود.)

 

علارقم متوقف کردن تولید این محصول، همچنان از آن پشتیبانی خواهیم کرد :

•  دارندگان Xbox 360 همچنان میتوانند از سرویس های Xbox Live نظیر آنلاین بازی کردن و پارتی ها (سرویسی در جهت مکالمه ی صوتی به هنگام آنلاین زدن یا با سایر دوستان) استفاده کنند و از برنامه هایی که تا کنون از آنها استفاده می کردند استفاده کنند. همچنین پیشنهادات ویژه دریافت بازی و تخفیفات  با استفاده از طلا در  اکانت نیز برقرار خواهد بود.
•  کلیه ی سرور های Xbox Live که کنسول Xbox 360 را پوشش میدهند، همچنان فعال بوده و دارندگان این کنسول همچنان می توانند از بازی های خود با پشتیبانی کامل لذت ببرند.
•  همچنین گیمر ها به ۴۰۰۰ عنوان بازی و لوازم جانبی های این کنسول از طریق فروشگاه Xbox و خرده فروشان دسترسی خواهند داشت.
•  سخت افزار های مربوط به Xbox 360 همچنین تحت پوشش خواهد بود.
•  دارندگان Xbox One نیز می توانند از طریق قابلیت Backward Compatibility (پشتیبانی از کنسول قبلی) به بازی هایی که از این ویژگی پشتیبانی میکنند بدون هزینه ی اضافی دسترسی داشته باشند. (فقط دارندگان بازی های اورجینال نه کپی)

برای عضویت در گروه تلگرام اینجا کلیک کنید.