اجرای داس باکس روی Xbox One

style

photo_2016-05-27_10-44-26

اجرای داس باکس روی Xbox One

متن مقاله توسط wololo ، ترجمه توسط ابوالفضل خزائی، تاریخ انتشار ۳۱ ادریبهشت ۱۳۹۵

قبل از هر چیزی به معرفی داس باکس بپردازیم، داس باکس یک شبیه ساز داس برای سیستم عامل های BeOS, Linux, Mac OS X, OS/2 است.

اخیرا ویدیویی بر روی سرویس یوتیوب منتشر شد که در کاربری داس باکس را برروی کنسول نسل هشتمی Xbox One اجرا می کرد. طبق اطلاعات بدست آمده این برنامه هک نیست بلکه با توجه به زبان برنامه نویسی جهانی مایکروسافت نوشته شده است. این زبان به برنامه نویسان اجازه میدهد تا با استفاده از معماری برنامه نویسی مایکروسافت برای ویندوز ها، موبایل های تحت ویندوز و حتی کنسول نسل هشتمی Xbox One برنامه نویسی کنند.

توسعه دهنده vcfan اعلام کرده است که در حال حاظر قصد انتشار این برنامه را نخواهد داشت. با اینکه خود برنامه از فریم ریت پایینی بهره میبرد اما خبری خوش است. نویسنده بیان داشته که این فریم ریت پایین به دلیل این است که برنامه تنها از CPU دستگاه استفاده میکند و مشکلاتی را با معماری ۶۴ بیتی دارد ولی این مشکلات در ادامه قابل حل است.

در ویدیو مشاهده می شود که توسعه دهنده ویندوز ۹۵، بازی Duke Nukem 3D و لحظه هایی از شبیه ساز SNES را نشان میدهد البته بازی SNES اجرا نکرده است.

این برنامه ایده جالبیست و میتوان به اینکه به کجا ختم میشود چشم دوخت، این مطلب میتواند توجه هکر ها و توسعه دهنده های PS4 را به سمت کنسول Xbox One جذب کند.

در برخی نظرات یوتیوب توسعه دهنده قول داده که سورس این برنامه را در آینده منتشر میکند.

برای عضویت در گروه تلگرام اینجا کلیک کنید.