اجرای استیم و بازی های آن روی کنسول PS4

style

photo_2016-05-27_10-53-07

اجرای استیم  و بازی های آن روی کنسول PS4

متن مقاله توسط wololo ، ترجمه توسط ابوالفضل خزائی، تاریخ انتشار ۳ خرداد ۱۳۹۵

حدودا یک ماه پیش ویدیویی در رابطه با اجرای استیم روی کنسول PS4 پخش شد ولی متاسفانه توجه فرد یا افراد خاصی را در بر نداشت. امروز کاربر OsirisX این موضوع را پیش کشید که توانسته این کار را به عمل برساند و علاوه بر اجرای استیم بازی های کامپیوتر را نیز در آن با فریم ریت خوبی اجرا کند.

این مورد هنوز اجرای سیستم عامل استیم روی کنسول PS4 نیست بلکه اجرای استیم و بازی های آن روی کسنول است. یعنی هنوز به مرحله ی اجرای سیستم عامل استیم نرسیده است و صرفا در بخش نرم افزاری است.

داخل ویدیو کاربر OsirisX نشان میدهد که بازی Bastion را با فریم ریت قابل قبولی روی کنسول PS4 اجرا میکند و همچنین بیان داشته بیشتر بازی ها را با تنظیمات متوسط یا ضعیف قابل اجرا هستند.

این مورد از طریق ساختن یک آرچ لینوکس مهیا شده است. کاربر OsirisX اشاره کرد که درایور های سه بعدی مربوطه را که توسط گروه Fail0verflow ارائه شده است را در پروژه ی خود استفاده کرده و درایور های سه بعدی روی این ورژن نصب هستند. این به این معناست که در اینجا استیم از منابع گرافیکی نیز استفاده میکند و تمامی پروسه ها توسط پردازشگر انجام نمیشوند.

برای استفاده از این مورد تا به امروز نیازمند کنسولی با ورژن ۱٫۷۶ هستید، همون طوری که در مقاله ی قبلی بیان شد با پیشرفت و افزایش چشم گیر حفره های امنیتی روی ورژن ۳٫۵ شاید این امکان به زودی فراهم شود که لینوکس و استیم را روی آن اجرا کرد ولی هیچ چیز تا به امروز قطعی نیست.

با توجه به سخنان OsirisX افرادی زیادی تا به اینجا تلاش کرده اند تا Ubuntu را با استفاده از سخت افزار PS4 اجرا نمایند. (از کلیه منابع PS4 روی لینوکس استفاده کنند.) ولی تا به این لحظه هیچ ورژنی که دارای تمامی ویژگی ها و مزیت های نرم افزاری و سخت افزاری باشد در دسترس نیست ولی ممکن است وضعیت به زودی عوض شود.

برای عضویت در گروه تلگرام اینجا کلیک کنید.