آموزش آنلاک مودم ایرانسل مدل LH92 و FD-M60

style

متاسفانه سیاست کاری دو اپراتور ایرانسل و همراه اول به گونه ای است که مودم های های هر شرکت تنها با سیم کارت های همان شرکت سازگار هستند و امکان استفاده از سیم کارت های اپراتور های دیگر در آن مودم وجود ندارد. به صورت ساده تر مودم های این دو اپراتور به صورت پیشفرض آنلاک نیستند. با استفاده از این آموزش می توانید مودم های LH92 و FD-M60 ایرانسل خود را آنلاک و از سیم کارت سایر اپراتور ها در آن استفاده نمایید.

 

نکات مهم قبل از آنلاک کردن مودم LH92

در بروز رسانی اصولی مشکلی پیش نخواهد آمد ولی کوچکترین سهل انگاری ممکن است به بریک شدن مودم شما منجر شود، مسئولیت خرابی و مشکلات احتمالی، به عهده ی خود شماست و مسئولیتی شامل من نخواهد شد.

قبل از انجام هرکار از سالم بودن باتری، شارژ کامل آن، سالم بودن کابل USB و آداپتور(شارژر) اطمینان حاصل نمایید و حتما مودم را با کابل به آداپتور(شارژر) آن متصل نمایید.

در صورت نارضایتی شرکت ایرانسل، این آموزش حذف خواهد شد.

این مودم با فریمور مودم شرکت D-Link DWR-932 D سازگار است و در این آموزش از آن استفاده خواهد شد.

 

نحوه ی آنلاک مودم LH92 ایرانسل

۱- با استفاده از این لینک و انتخاب Revision D از بخش دانلود و زدن گزینه ی Select به تب Firmware آخرین ورژن موجود مربوط به این مودم را دانلود نمایید.

۲- با استفاده از WiFi به وسیله یک کامپیوتر و یا لپ تاپ قابل اطمینان و سالم به مودم خود وصل شوید.

۳- مرورگر خود را باز کرده و به آدرس ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ بروید. نام کاربری و رمز عبور پیشفرض admin و admin هست.

۴- بعد از ورود به منوی System بروید و در بخش Update Firmware from File با انتخاب فایل bin اکسترکت شده ی دانلودی از سایت D-Link را بارگذاری نمایید.

۵- در این مرحله مودم بعد از بارگذاری فایل فریمور و بررسی آن در صورت مطابقت آن با مودم و پشتیبانی از آن بروز رسانی را شروع خواهد کرد.

۶- در مرحله ی آپگرید مودم چندین بار روشن و خاموش (ریست) خواهد شد. تا تکمیل شدن پروسه کاری انجام ندهید.

۷- بعد از اتمام پروسه ی آپگرید دکمه ی مودم را چند بار بزنید تا SSID و رمزعبور جدید وای فای مودم نمایش داده شود.

۸- با استفاده از یک کامپیوتر و یا لپ تاپ و مرورگر آن وارد آدرس ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱ شوید و تغییرات مورد نیاز را در آن جا اعمال نمایید. نام کاربری پیشفرض admin و رمز عبور پیشفرض خالی است.

بعد از اتمام این عملیات، محدودیت اپراتور از بین رفته و تعداد پیامک ها به ۱۰۰ عدد افزایش خواهد یافت همچنین با استفاده از کابل USB به صورت مستقیم می توانید به اینترنت متصل شوید و یک سری امکانات دیگر.

 

نحوه ی آنلاک مودم FD-M60

همانطور که در تصویر زیر مشخص هست، مودم FD-M60 آنلاک شده است و با سیم کارت همراه اول بالا آمده. این آموزش به صورت عمومی منتشر نخواهد شد و متاسفانه در حال حاضر فرصت کافی جهت آنلاک مودم مشتریان را ندارم. لطفا جهت آنلاک این مودم یا راهنمایی در مورد آنلاک هیچ مودمی در پیام رسان های صفحه ی تماس با ما پیغامی ثبت نکنید. به این پیغام ها پاسخ داده نخواهد شد.